Sušený Huňáček severní balení 500g příchuť rybí

  • Balení: 500g
  • příchuť: rybí
  • Dostupnost: Naskladněno do 7 dnů (pokud je u dodavatele skladem)
  • Naše cena: 328  Kč s DPH
Sušený Huňáček severní
Kliknutím si zvolte variantu zboží
příchuť
Sdílejte tento produkt s ostatními
Parametry
Typ krmivaPro štěňata i dospělé psy
DoporučujemeAno

Pamlsek a krmivo – Sušený Huňáček severní (Mallotus villosus) z čeledi koruškovití, je velmi chutný pamlsek a zdravý doplněk jídelníčku našich psů a koček.

Typ krmiva:
Pro štěňata i dospělé psy

Nevykuchané celé ryby mají délku 9 až 16 centimetrů.

Jde o poměrně měkkou rybu - dá se krásně zlomit, nebo nastříhat na menší kousky.

Doplňují výživu - Mořské ryby jsou zdravé, mají stravitelnost až 85 %, obsahují málo tuku, hodně bílkovin, mnoho důležitých minerálních látek a stopových prvků. Našim psům a kočkám dodávají také potřebný draslík, fosfor a sodík. Tento huňáček severní je původem z Islandu.

Živá potrava – Mořské ryby od Barona splňují kritéria živé potraviny, protože jsou sušeny šetrně vzduchem při teplotě do 45 °C po dobu 3 až 4 dnů. Tím je zachována velká část vitamínů, enzymů a bioaktivita ostatních složek.

Analytické složky:

Hrubý protein 68 %, hrubý tuk 12 %, hrubý popel 7,44 %, vlhkost 12 %

 

Ryby z volného moře:

Huňáček severní je v prvotřídní potravinářské kvalitě a pochází z volného moře (prakticky BIO maso). Na rozdíl od ryb v chovech nebyly tyto ryby krmeny granulemi, které obsahují umělé vitamíny, růstové hormony a antibiotika.

 

Kalkulace krmné dávky:

Usušené ryby odpovídají čtyřnásobku původní hmotnosti ryb v syrovém stavu (před vysušením). Proto při podávání samostatné krmné dávky z těchto sušených ryb kalkulujeme z původní hmotnosti syrového masa. Krmná dávka syrového masa je cca 3 až 5 % hmotnosti našeho psa nebo kočky na jeden den.

 

Suché nebo namočit?

Obvykle suché - Obvykle ryby podáváme jako pamlsek nebo doplněk výživy suché. Po namočení do teplé vody nebo vývaru z masa či zeleniny po dobu 2 až 4 hodin ryby nasají vodu a změknou.

Ochutí granule – Namočené měkké ryby uvolní do vody příjemné rybí aroma. Rybinou vonícím nálevem pak můžeme ochutit například granule, zeleninovou přílohu nebo jiný neatraktivní pokrm. Namočení ryb je také vhodná forma přípravy krmení pro psy nebo kočky s poškozenými zuby.

Pozor na hltavce – Celé sušené (nenamočené) rybičky ve větším množství podáváme hltavým psům a štěňatům pod dozorem.

Rozvážené rybyčky jsou v zatahovacích sáčcích.

Zboží Sušený Huňáček severní je zařazeno v kategorii Sušené ryby a rybí pamlsky pro psy